Anne-Bebek Eğitimi-Bebek Hemşiresi

  uzmanevdesaglik.com

  Bebeklerin doğumdan sonraki bir aylık dönemi yenidoğan olarak kabul edilir ve bebeklerin sağlığı için dikkat edilmesi gereken dönemlerden biridir. Bu dönemde bebeklerin sağlık kontrollerinin düzenli olarak izlenmesi büyük önem taşımaktadır.

   uzman bebek hemşireleri tarafından evinizde gerçekleştirilen “Evde Yenidoğan Eğitimleri” bebeğin ve annenin sağlığının korunması ve aile güvenliğinin sağlanmasında önemli yararlar sağlamaktadır.

  UZMAN EVDE SAĞLIK; günümüz koşullarında yoğun olarak çalışan ve sosyal yaşamda aktif rol alan annelerin, ev ortamında bebeklerine huzurla ve güven içinde bakabilmelerine destek olabilmek için lohusa ve yenidoğan eğitimleri planlanmaktadır. Yeni doğum yapmış annenin kendi temel bakım gereksinimlerine bilinçli ve doğru uygulayabilmesi, psikolojik olarak rahat ve mutlu hissetmesi amacıyla yenidoğan ve anne bebek eğitimleri, Uzman Evde Saglık’ın deneyimli ve uzman bebek hemşireleri tarafından evinizde uygulamalı olarak sunulmaktadır.

  Yenidoğan Eğitim İçeriğimiz;

  Cilt, ağız, göz, burun, kulak, tırnak kesimi ve alt bakımı
  Boy, kilo ve baş çevresi kontrolü
  Yaşam bulguların kontrolü
  Kelebek masajı ve önemi
  Bebeğin beslenmesi ile ilgili uygulamalı eğitim
  Bebeğin banyosu ile ilgili uygulamalı eğitim
  Ev ortamının bebek için uygunluğu ve öneriler
  Anne sütünün etkin kullanımı ve önem

  Annenin Genel Bakım ve Değerlendirilmesinde;

  Dikiş, yara bakımı
  Göğüs bakımı
  Yaşam bulguları (vital bulguları)
  Lohusa beslenmesine yönelik bilgi paylaşımı
  Doğum sonrası yeni duruma adaptasyon eğitimi
  Emzirme teknikleri
  Bebeğin beslenmesine yönelik uygulamalı eğitim
  İlk yardım teknikleri eğitimi
  Ortalama 2 (iki) saat süren yenidoğan eğitimlerimizin yanı sıra 12 saat/ 24 saat uzun süreli hemşirelik hizmetlerimiz evde bebek hemşirelerimiz tarafından sunulmakta, annenin sürece adaptasyonu kolaylaştırılmaktadır. Uzun süreli bebek hemşireliği hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayınız.

  Prematüre bebek bakımı, evde yenidoğan eğitimi, özel bebek hemşiresi hizmeti, yenidoğan bebek bakımı ile ilgili kurumumuzu arayabilir, uzman bebek hemşiremizin sizleri ziyaret etmesini talep edebilirsiniz.

  Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın

  Hemen Arayın