Telefon

0850 888 01 12

E-Posta

info@uzmanevdesaglik.com

Koronavirüs’ün dünya çapında yayılmasıyla beraber, evde Covid testi yaptırmak isteyen kişilerin sayısı artmaya başlamıştır. Semptomlardan şüphe duyan kişiler hastanede de ilgili testleri yaptırabilmekle beraber, kalabalık bir ortam olması sebebiyle birçok insan çekinmektedir.

Bu sebeple evde Covid-19 testleri de yapılmaktadır. Ancak öncesinde ilgili semptomları göstermeniz gerekir. Bunlar şöyledir;

 1. Kuru öksürük
 2. Yorgunluk
 3. Ateş
 4. Baş ağrısı
 5. Konjunktivit
 6. Boğaz ağrısı
 7. Tat veya koku alma kayıpları
 8. Ayak parmaklarında renk değişimi
 9. Ciltte döküntü
 10. Nefes darlığı
 11. Solunum güçlüğü
 12. Göğüs ağrısı
 13. Hareket ya da konuşma kaybı

Eğer bu belirtilerden biri ya da birden fazlasını gösteriyorsanız, Covid-19 testi yaptırarak kesin emin olmanız gerekir. Bu bakımdan size uzman hizmet sağlayan ekiplerimiz, adresinize kadar gelerek kısa süre içerisinde işlem yapmaktadır.

Covid-19 Testi Nedir?

Kişilerde Covid-19 virüsü olup, olmadığını öğrenmek için yapılan bu test, polimerize zincir reaksiyonu olan PCR tekniğiyle yapılmaktadır. Burada virüsün RNA’sına bakılarak karşılaştırma yapılmakta ve sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Covid-19 Testi Nasıl Yapılır?

Covid-19 testleri, belirtileri gösteren kişilere yapılır. Bunun nedeni zamanında önce yapılırsa sonucun negatif çıkabileceğidir.

Eğer Covid-19’lu hastaya temas etmişseniz veya şüpheleniyorsanız, belirtilerin ortaya çıkması 4-5 gün gibi bir süreyi bulacaktır. Bu zarfta herhangi bir semptom göstermeyen insanlar da vardır. Dolayısıyla 5 ile 7 gün arasında beklenmesi, sonuçların daha doğru olmasını sağlar.

Şayet semptomlarınız varsa sağlık kurumu ile iletişime geçerek, durumunuz hakkında bilgi vermeniz gerekir. Burada görevli size belirtileri soracak, sizden bazı cevaplar bekleyecektir. Bundan sonra da adresinizi alarak, en kısa sürede ekiplerin geleceğini ve evden çıkmamanızı size söyleyecektir.

Birçok kişi Covid-19 sebebiyle evde Covid testi için çekinse de, ekipler koruyucu elbiseler giymekte ve tüm önlemleri almaktadır. Dolayısıyla herhangi bir güvenlik problemi bulunmaz. PCR testi yapan uzmanlar, ucu pamuklu olan bir çubuğu burun ve geniz bölgelerine sürterek, örnek almaktadır. Bu işlem yaklaşık olarak 2-3 dakika olup, ayakta kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Sizden alınan örnekler özel kutuya kapatılarak, hemen laboratuvara götürülür. Burada gerekli testler yapılarak, kişiler pozitif olma durumu öğrenilir. Bu konuda 24 saat içerisinde hızlı sonuçlar alan ekiplerimiz, size güvenilir hizmet vermektedir.

Covid-19 Semptomları Olmadan Test Yapılabilir Mi?

Covid-19’un global çapta yayılmasıyla beraber, birçok kişi semptomları olmasa bile maruz kalıp, kalmadığını merak etmeye başlamaktadır. Ancak bu testler bu konuya yönelik yapılmamakta, sadece belirti gösteren hastalara uygulanmaktadır.

Temaslı bir yakınınız olsa bile bu durum, size test yapılmasını gerektirmez. Bazı Covid-19 vakalarında 4-5 gün semptom görülmez. Dolayısıyla sizde varsa bile negatif çıkmanız muhtemeldir. En doğru sonuçların alınabilmesi için, 5 ile 7 gün arasında beklenmesi şarttır.

Covid-19 Pozitifse Ne Olur?

Adresinize Covid-19 testi için gelen ekipler, sonucu aldıktan sonra negatif ya da pozitif durumuna göre sizinle irtibat kurar. Buna ek olarak e-nabız sisteminden kişiler laboratuvar sonuçlarını da öğrenebilir.

Eğer pozitifse sağlık ekipleri sizinle iletişim kurarak yapmanız gerekenleri belirtir ve kaç gün evde kalmanız gerektiği hakkında bilgilendirir. Ardından adresinize ekipler gelerek, bu süreçte kullanmanız gereken bazı ilaçlar verir.

Bu sürenin sonuna kadar sağlık ekipleri sizinle iletişime geçerek, durumunuz üzerine soru sorar. Eğer acil bir durum varsa kısa sürede hastaneye sevkiyat yapılır. Bu süreci profesyonel ekiplerimizle sağlayan firmamız, evde Covid testi uygulamasını kısa sürede yaparak, karantina döneminizde size aktif hizmet sunmaktadır.

Hizmetlerimiz

Evde Enjeksiyon Hizmeti

Uzman Evde Sağlık Hizmetleri olarak 7/24 reçete edilen tüm ilaçlarınızı evinizde uyguluyor,takibi ve doğru uygulaması konusunda uzman sağlık personelleri ile çalışıyoruz.

Evde Bakım - Tedavi Hizmeti

Alanında uzman doktor ve hemşirelerce evde bakım hizmetiyle çeşitli hastalıkların teşhisi ve tedavisi konusunda sizlere en iyi hizmeti sunmak için özenle çalışıyoruz.

Özel Refakatçi Hizmetleri

Farklı zamanlarda hastane koşullarına maruz kalabiliyoruz. Özellikle yanında kalabilecek kimse olmayan, tek başına idare etmekte zorlanılan hastalar için hizmet veriyoruz.