Telefon

0850 888 01 12

E-Posta

info@uzmanevdesaglik.com

Covid-19 virüsü bugün birçok kişiyi endişelendirmektedir. Ancak herhangi bir sağlık kuruluşuna gitmek, birçok kişi tarafından şüpheyle karşılanmaktadır. Burada devreye giren evde ofiste Covid testi, kişilere aynı gün içerisinde sonuç vermektedir.

Bunların yapılması için Antikor ve PCR testleri olmak üzere iki yöntem mevcut olup, bunun öncesinde kişilerin semptom göstermesi gerekir. Bunun temel nedeni, belirtiniz yoksa test sonucunun yalancı negatif çıkarak sizi yanıltabileceğidir.

Ancak evde veya işte aniden belirti göstermeye başlamışsanız ve geçmiyorsa, sağlık kuruluşları ile iletişime geçerek durumunuz hakkında bilgi vermeniz yeterlidir. Adresinize yollanan ekipler, bu testlerden birini size uygulayacak, sonuçlar belli olduktan sonra sizinle irtibat kuracaktır.

PCR Testi Nasıl Yapılır?

PCR testleri, Covid-19 kapsamında ilk yapılmaya başlanan testlerdir ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından da hâlâ yapılması yönünde desteklenmektedir. Evde ofiste Covid testi bu yöntemle de mümkün olup, 1-2 dakika sürmektedir. Bunun için ekiplerin evinize girmesi bile gerekmez.

Bu testte uzun ve ucu pamuklu bir çubuk, kişilerin her iki burun deliğine sürülür. Böylece alınan sürüntü kapalı bir yerde güvene alınarak, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı laboratuvarlara götürülür. Burada yapılan testler ve karşılaştırmalar sonucunda, virüse sahip olup olmadığınız ortaya çıkar. Bu konuda 24 saatte sonuç alan ekiplerimiz, adresinize hızlı bir şekilde gelerek size aktif çözüm önerileri sunar.

Antikor Testi Nasıl Yapılır?

Antikor testleri, PCR ile karşılaştırıldığında Covid-19 kapsamında yeni uygulanan testlerdir. Burada IgM ve IgG antikorları, ELISA ile tespit edilmektedir.  Bu kapsamda sadece virüslü olunup olunmadığı değil; aynı zamanda geçmişte geçirilip, geçirilmediği de ortaya çıkmaktadır.

Eğer IgG antikorları pozitif sonuç gösterirse, bu durum Covid-19’a yakalandığınızı gösterir. Antikorun pozitif olması ise belirtilerin başlaması ardından, 10 günde oluşur.  Testler oldukça hızlı ve pratik bir şekilde yapılmakta olup, kişilerden sadece kan örneği alınır. Profesyonel ekipler donanımlı ve gerekli önlemleri almış şekilde adresinize kadar gelerek, dakikalar içerisinde bu işlemi tamamlar.

Eğer Covid-19’a yakalandığınızı düşünüyorsanız ve belirtileri de gösteriyorsanız ekiplerimizle iletişime geçtikten sonra yaptırabilir, 24 saatte sonuçları alabilirsiniz.

Covid-19 Belirtileri Nelerdir?

Koronavirüs’e yakalanıp, yakalanmadığınızı kesin bir şekilde öğrenmek için belirti göstermeniz gerekir. Aksi durumda sonuçlar yanıltıcı çıkabilir. Dolayısıyla,

 1. Baş ağrısı,
 2. Nefes darlığı,
 3. Solunum güçlüğü,
 4. Göğüs ağrısı,
 5. Hareket ya da konuşma kaybı,
 6. Konjunktivit,
 7. Boğaz ağrısı,
 8. Tat veya koku alma kayıpları,
 9. Ayak parmaklarında renk değişimi,
 10. Kuru öksürük,
 11. Yorgunluk,
 12. Ateş,
 13. Ciltte döküntü,

Gibi semptomların olması gerekir. Eğer göstermiyorsanız, doğru sonuç alınamayacağı için test yapılmamaktadır.

Test Pozitifse Ne Olur?

Test ardından sonucunuz pozitif çıkmışsa, öncelikle ekipler konu hakkında sizi bilgilendirir. Böylece evde geçirmeniz gereken 14 günlük bir karantina süreci başlar. Eğer hastanelik bir durum olursa tıbbi maske takılmalıdır.

Eğer aynı evde farklı kişilerle beraber yaşıyorsanız kendinizi onlardan izole etmeniz, hiçbir koşulda yan yana gelmemeniz, aynı araç-gereçleri kullanmamanız gerekir. Covid-19 oldukça bulaşıcı bir virüs olup temas, konuşma, öksürme sonucunda kolaylıkla bulaşabilir. Herkes bu virüsü farklı şekilde atlattığı için, sevdikleriniz sizden daha ağır belirtiler gösterebilir.

Ekipler size pozitif olduğunuza yönelik bilgi verdikten sonra, adresinize yeniden uzmanlar gelerek bazı ilaçlar verir. Bunların günde kaç tane alınacağı, nelere dikkat edilmesi sizlere aktarılır.

Covid-19 Evcil Hayvanlara Bulaşır Mı?

Uzman veterinerler tarafından verilen bilgiler doğrultusunda, insanlardaki Covid-19 evcil hayvanlara bulaşmamaktadır. Bu sebeple konu hakkında endişelenmeniz gerekmez. Ancak emin olmak için veterinerle irtibat kurmanız da tavsiye edilir.

Hizmetlerimiz

Paket

Evde Enjeksiyon Hizmeti

Uzman Evde Sağlık Hizmetleri olarak 7/24 reçete edilen tüm ilaçlarınızı evinizde uyguluyor,takibi ve doğru uygulaması konusunda uzman sağlık personelleri ile çalışıyoruz.

Paket

Evde Bakım - Tedavi Hizmeti

Alanında uzman doktor ve hemşirelerce evde bakım hizmetiyle çeşitli hastalıkların teşhisi ve tedavisi konusunda sizlere en iyi hizmeti sunmak için özenle çalışıyoruz.

Paket

Özel Refakatçi Hizmetleri

Farklı zamanlarda hastane koşullarına maruz kalabiliyoruz. Özellikle yanında kalabilecek kimse olmayan, tek başına idare etmekte zorlanılan hastalar için hizmet veriyoruz.