Telefon

0850 888 01 12

E-Posta

info@uzmanevdesaglik.com

Dünya çapında hızla yayılan Covid-19 virüsü, birçok kişinin endişelenmesine neden olmaktadır. Hastaneye giderek test yaptırmak istemeyen insanlar, evde PCR testi uygulamasına başvurmaktadır. Böylece kalabalık ortamlara girip kendini tehlikeye atmadan, aynı gün içerisinde sonuçları alınabilmektedir.

Olumlu olması durumunda kişiler derhâl haberdar edilerek adrese kısa süre içerisinde ekipler gelmekte ve gerekli ilaçları vererek, kullanım şeklini belirtmektedir. Ardından da evde karantina dönemi başlar.  Bu süre zarfında sağlık ekipleri kişileri gerek telefonla iletişim kurarak, gerekse adrese gelerek kontrol eder. Evde doktor hizmetlerini profesyonel bir şekilde size sunan ekiplerimiz, süre zarfında size destek olmaktadır.

PCR Testi Nedir?

Moleküler test olarak da bilinen PCR testi, virüse dair genetik materyallerin olup, olmadığını anlamaya yönelik yapılmaktadır. Virüsün RNA parçaları saptanmaya çalışıldığı için antikorlar üzerinden değil, virüs üzerinden hareket edilir.

Bu test Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilmekte olup, doğruluk oranı yüksektir. Tecrübeli sağlık ekipleri tarafından kısa sürede yapılmaktadır.

Evde PCR Testi Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

PCR testleri, kişilerin Covid-19 olup, olmadıklarını anlamaya yönelik yapılır. Standart olarak yapılmakta olup, öncelikle semptomları göstermeniz gerekir. Aksi durumda PCR testleri yanıltıcı olarak negatif çıkabilir.

Dolayısıyla evinizde pozitif vaka olması durumunda bile, kendinizin belirti gösterdiğinden emin olmanız şarttır. Bu belirtiler, temastan itibaren yaklaşık 4 ya da 5 gün sonra kendini gösterir. Bu süreçte bazı kişiler, Koronavirüse dair belirti göstermeyebilir.

Dolayısıyla PCR testinin doğru sonuç vermesi ve gerekli önlemlerin alınabilmesi için en az 5, ortalama 7 gün beklemeniz gerekir. Eğer semptomlarınız varsa tek yapmanız gereken, ekiplerimiz ile iletişim kurarak bilgi vermedir.

Adresinizi sağladıktan sonra size test yapması için ekip gelerek 2-3 dakika gibi kısa bir sürede tüm işlemleri gerçekleştirmektedir. Kapınızın önünde yapılan hızlı bir testtir. Bundan sonra hemen laboratuvara götürülerek incelenir. Durum negatif bile olsa iletişim kurularak, sonuçlar hakkında bilgilendirilir.

PCR Testi Nasıl Yapılır?

Covid-19 belirtileri gösteriyorsanız, sağlık ekipleriyle iletişime geçmeniz ardından adresiniz alınır ve gün içerisinde gelinir. PCR testi nasıl yapılır oldukça kısa bir işlem olup, ucu pamuklu bir çubukla gerçekleştirilir.

Bu çubuk kişinin her iki burun deliğinden sokularak sürüntü alınmaktadır. Bu işlem tamamlandıktan sonra 56 dereceye kadar ısıtılan asidik solüsyona yerleştirilir. Böylece viral RNA ortaya çıkarılır. Sonrasında ise virüsün saptanabilmesi için çoğaltılır.

Bundan sonra ise örnekler analiz edilerek, bir sonuca varılır.

PCR Testi Nerede Yaptırılabilir?

PCR testleri, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı sağlık kuruluşları ve laboratuvarlarda gerçekleştirilir. Bunun için hastaneye giderek, Covid-19 testi yaptırmak istediğinizi söylemeniz yeterlidir.

Bununla beraber birçok kişi hastanelerin yoğun olması sebebiyle Covid-19’a yakalanmamak için gitmeyi tercih etmez. Bu durumda evde PCR testi uygulaması da vardır. Bir sağlık kuruluşu ile iletişime geçtiğinizde görevli size hangi semptomları geçirdiğinizi soracak, verdiğiniz cevaplara göre adresinize bir ekip gönderecektir.

Bu bakımdan size hızlı ve güvenilir hizmet sunan ekiplerimiz, hem evinizde, hem de ofislerinizde PCR testleri gerçekleştirmektedir.

Koronavirüs Nasıl Bulaşır?

Covid-19, bu virüse yakalanmış başka kişiler tarafından bulaşmaktadır. Bu sebeple diğer kişilerle aranızda olan sosyal mesafeye dikkat etmeniz gerekir. Zira virüse sahip kişi öksürdüğünde ya da konuştuğunda, partiküller sonucu çevresine yayılır.

Ayrıca hastalar farklı yüzeylere temas ettiği için, virüsü buraya da bulaştırmış olabilir. Örneğin evde kullanılan mutfak araç-gereçleri, giysiler ve mobilyalar virüsün yaşayabileceği yerler arasınadır. Dolayısıyla aynı evde yaşıyorsanız, kendinizi izole etmeniz gerekir.

Hizmetlerimiz

Evde Enjeksiyon Hizmeti

Uzman Evde Sağlık Hizmetleri olarak 7/24 reçete edilen tüm ilaçlarınızı evinizde uyguluyor,takibi ve doğru uygulaması konusunda uzman sağlık personelleri ile çalışıyoruz.

Evde Bakım - Tedavi Hizmeti

Alanında uzman doktor ve hemşirelerce evde bakım hizmetiyle çeşitli hastalıkların teşhisi ve tedavisi konusunda sizlere en iyi hizmeti sunmak için özenle çalışıyoruz.

Özel Refakatçi Hizmetleri

Farklı zamanlarda hastane koşullarına maruz kalabiliyoruz. Özellikle yanında kalabilecek kimse olmayan, tek başına idare etmekte zorlanılan hastalar için hizmet veriyoruz.