Telefon

0850 888 01 12

E-Posta

info@uzmanevdesaglik.com

Evde Sonda Takma / Çıkarma Hizmeti

Sonda uygulaması, mesanelere, bazı rahatsızlıklarda uygulanan uzman bir doktor ya da sağlık personeli tarafından yapılan bir müdahaledir.  Gerekli durumlarda evde sonda takma çıkarma işleminin yapılması gerekebilir. Bu gibi durumlarda da eve hizmete gelen sağlık personeli/ hemşire tarafından uzman bir şekilde değiştirilmesi gerekmektedir. Medikal merkezlerden alacağınız destek ile kısa sürede bu sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Neden sonda takılması gerektiğine dair bir hekim kararının olması gerektiğini de belirtelim. Hasta yakınlarından da bilgilendirilmiş onay formu istenebilmektedir. Eğitimli hemşireler tarafından yapılan işlem sonrasında, idrar torbasına idrar gelip gelmediği kontrol edilmektedir. İşlem öncesi hasta bilgilendirilmekle beraber, genital bölge temizliği yapılır ve gerekli steril koşullar sağlandıktan sonra evde sonda takma işlemi yapılır.

Evde Sonda Hizmetleri

Yapılan sonda işlemi sonrası bir süre sonra, yanma hissi duyabilirsiniz. 10- 15 dakika süren müdahale sonrasında hafif bir ağrı da hissedebilirsiniz. Maksimum 45 gün boyunca aynı sonda kullanılabilir. Bu yüzden gerekli periyotlarda değişimi sağlanmalıdır. Ailelerde birtakım unsurlara dikkat ederek sonda işleminin takibini yapmalısınız. Kokulu bir akıntının olması, karın ağrısı olması, idrar kaçırılması, idrar renginde değişiklik olması gibi durumlarda sonda değişimi yapılmalı ve mutlaka bir doktora/ hemşireye başvurulmalıdır. Yanı sıra, hastada daimi bir idrar varmış hissi varsa medikal servise gerekli bilgilendirilmeler yapılmalıdır. Bu süre boyunca hasta doktorunun tavsiye ettiği şekilde beslenmeli ve gereken ilaçlarını düzenli olarak kullanmalıdır.

Türkiye’nin Her Yerinde Evde Sonda Takma ; Evde Sonda Çıkarma Hizmeti İçin Bizi Arayabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Paket

Evde Enjeksiyon Hizmeti

Uzman Evde Sağlık Hizmetleri olarak 7/24 reçete edilen tüm ilaçlarınızı evinizde uyguluyor,takibi ve doğru uygulaması konusunda uzman sağlık personelleri ile çalışıyoruz.

Paket

Evde Bakım - Tedavi Hizmeti

Alanında uzman doktor ve hemşirelerce evde bakım hizmetiyle çeşitli hastalıkların teşhisi ve tedavisi konusunda sizlere en iyi hizmeti sunmak için özenle çalışıyoruz.

Paket

Özel Refakatçi Hizmetleri

Farklı zamanlarda hastane koşullarına maruz kalabiliyoruz. Özellikle yanında kalabilecek kimse olmayan, tek başına idare etmekte zorlanılan hastalar için hizmet veriyoruz.