Hasta Bakıcı

  HASTA BAKICISI – HEMŞİRE

  PROFESYONEL HİZMET GARANTİSİ
  Bütün arkadaşlarımız siz ve sevdiklerinize en iyi ve profesyonel hizmeti vereceğinin sözünü veriyoruz.

  Hasta Bakıcı

  Hasta bakıcılarımız evde veya hastanede yanınızda olup, hastanızın günlük yaşam aktivitelerine destek olurlar. Hasta bakıcı hizmetlerimiz tercihiniz doğrultusunda sabahtan akşama veya akşamdan sabaha tam mesailik ya da, 24 saat hastanın yanında kalarak tüm günlük hizmet verirler. Tüm bakım görevlilerimiz belli sağlık tecrübelerinin üzerine, özel eğitim programlarını tamamlamış deneyimli ve bilgili çalışanlardır.

  Anne ve babalarınıza bazen zaman ayıramayıp ihtiyaçlarında yada bakımlarında iş gereği veya uzakta yaşamanın verdiği zorunluluktan dolayı yakınlarınıza hem yardımcı hem de arkadaş olacağı birisi olsun istenir. Bu durumlarda genelde aileler yaşlı veya hasta yakınlarına profesyonel bir bakıcı arayışına girer. Hasta bakıcı, hasta veya yaşlı kişilerin doktorların önerdikleri gibi gerekli bakım ve tüm uygulamaları meslekleri gereği işlerinde titizlikle takip eder ve hastaları ile yakından ilgilenirler. Hasta bakıcılarımız her zaman hastaların yaşamlarını kolaylaştıran ve sağlıklı kalmalarını sağlar. Bünyemizde bulunan hasta bakıcılar saygı ve şefkatle hastaların tüm ihtiyaçlarını gidermeye çalışırlar.

  Hasta Bakıcıların Görevi Nedir? 

  Hasta bakıcının en önemli görevlerinden biride hastanın ilaçlarını düzenli bir şekilde vermeli ve saatlerini takip etmelidir. İlaçların dozlarını ve saatlerini doktorunun isteklerine göre verir. Hastanın kişisel bakımını ve bulunduğu ortamın temizliğini titizlikle yapar. Banyosunu, üstünü değiştirme, egzersiz yaptırma, odanın sıcaklığını ayarlama, odanın havalandırması ve odanın aydınlatılması ve hastalar için en önemlisi yalnızlıklarını paylaşmak için sohbet eder beraber yürüyüşler yaparlar. Hastaların yemeklerinde doktorun verdiği listeye göre hazırlar ve yedirir. Hastanın yatağının temizliğini ve hastanın yatış pozisyonun ayarlar. Gerekli durumlarda hastalara sürgü ve ördek verir.

  Hasta Bakıcılarında Olması Gereken Özellikler

  Bünyemizde çalışan hasta bakıcılarımızda bulunan en önemli özellik hastalarıyla iyi iletişim kuran ve her zaman saygılı ve şefkatle yaklaşımlarıdır. Bazı hasta kişilerle iletişim kurmak veya anlaşmak zor olabilir bu durumdaki hastaların karşısında her zaman sabırlı davranırlar. Bakıcılarımız hastalarına karşı her daim güler yüzlü ve sevecen davranırlar. Hastalar için titizlikle temizliğini ve bakımlarını yaparak, hoşgörülü yapılarıyla hastasıyla iyi iletişimler kurarak memnun ve rahat olmalarını sağlarlar. Her zaman sorumlulukların farkında be bilincinde olan hasta bakıcılarımız düzenli olarak hastaların kontrollerini yaparlar. Hastaların yanında yada bulundukları ortamlarda kesinlikle sigara kullanmazlar. Hasta bakıcı  acil durumlarda nasıl davranacağını ve soğukkanlılığını koruyarak doğru kararlar alarak hastaya müdahalede bulunurlar. Hasta bakıcılarımız hastaları ile temizliğini yaparken olası enfeksiyonlardan korumak için veya kazaların yaşanmaması için çok dikkatli bir şekilde davranırlar. Bünyemizdeki hasta bakıcı sabah akşam ve akşam sabah olarak hizmet verir.

  Hasta Bakıcı Hizmetleri

  Günlük yaşam aktivitelerinin desteklenmesi
  Kişisel temizlik yardımı
  Tuvalet / banyo desteği
  Giyinme / soyunma desteği
  Ağızdan verilen ilaçların hazırlanması ve takibi
  Hayati bulgu takibi (Nabız / tansiyon / solunum / ateş ölçümü)
  Beslenme desteği
  Arkadaşlık / sohbet ve vakit değerlendirme
  Egzersiz desteği

  YAŞLI BAKICI

  Bizi, büyüten, bugünlere getiren annelerimiz babalarımız. Günümüz sosyal ve iş hayatının yoğunluğundan dolayı maalesef onlarla istediğimiz sıklıkta görüşemiyoruz. Belli bir yaştan sonra bizim yaşantımızla paralel olarak daha çok ilgi ve özveri isteyebilirler. Onlara gerekli ilgiyi gösterebilecek, evlatlarıymış gibi sahip çıkabilecek, sorumluluk sahibi bakıcılar bulmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bu elemanların görevi yaşlı/hastanın temizliği, perhizine uygun yemeklerinin hazırlanması, günlük ilaç takibi ve hastane kontrollerinin yapılması gibi konulardır. Konusunda deneyimli olan profesyonel bakıcı ve hemşirelerle hedefimiz, özenli bakım ve şefkate her zamankinden daha çok gereksinim duyulan yaşlılık ve hastalık dönemlerinde, bir Danışmanlık şirketinden beklediğinizden daha fazlasını sunmaktır.

  HEMŞİRE

  Evde bakım hemşirelerimiz, hasta ihtiyaçlarını, bakım gereksinimlerini saptar, planlar ve tüm hemşirelik girişimlerini uygular.

   

  Hemşirelik Hizmetleri

  İlaç uygulamaları
  Enjeksiyon
  Serum takma / çıkarma
  Sonda ve katater uygulamaları
  Kan alma
  Pansuman ve yara bakımı
  Infüzyon uygulamaları
  Ostomi bakımı
  Hasta ve hasta yakını eğitimi ve danışmanlık

  Hemşirelik hizmetlerimiz gerektirdiğinde hastane, huzurevi ve/veya diğer kurumlarda da verilmektedir.

  • Banyo yaptırma
  • Vücut tıraşı
  • Giyinme / soyunma desteği
  • Hastanın kıyafetlerinin yıkanması, ütülenmesi, giyinirken destek olunması

  – Ağızdan verilen ilaçların hazırlanması ve takibi

  • Doktorun verdiği listeye göre hangi ilacın ne zaman verileceğini takip etmek

  – Hayati bulgu takibi

  • Nabız / tansiyon / solunum / ateş ölçümü

   

  İLETİŞİM
  0850-888-0-112
  Hemen Arayın