Telefon

0850 888 01 12

E-Posta

info@uzmanevdesaglik.com

Yatalak Hasta Bakımı

Çeşitli nedenlerden dolayı yatağa bağımlı olan ve bakım ile beslenme olmak üzere pek çok ihtiyacının karşılanması gerekli olan hastalara, yatalak hasta olarak adlandırılmaktadır. Psikolojik ve fizyolojik olarak oldukça sıkıntılı bir süreci bünyesinde bulunduran yatağa bağımlı olma durumu, alanında uzman personeller ile birlikte devam ettirilmesi gereken bir dönem olarak bilinmektedir. Pek çok insan tarafından bilindiği üzere yatağa bağımlılık, hastaların hem ruhsal hem de fiziksel olarak birçok sorunla karşılaşmasına neden olmaktadır. Bu sorunların giderilebilmesi adına yatalak hasta bakımı, oldukça önemli sağlık hizmetlerinden bir tanesidir.

Uzman Evde Sağlık olarak bizler, çeşitli rahatsızlıklardan ötürü yatağa bağımlı olan hastalara en iyi ve en profesyonel sağlık hizmetini sunmaktayız. Hastaların kendilerini psikolojik ve fiziksel anlamda iyi hissetmesini sağlamak adına, alanında uzman sağlık personellerimiz devreye girerek gerekli uygulamaları gerçekleştirmektedir. Alanında deneyimli olan ve hangi durumda nasıl bir uygulama yapması gerektiğini bilen sağlık personellerimiz, sürecin olumlu bir şekilde ilerlemesini olanaklı hale getirmektedir. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak ve hizmetlerimizden faydalanmak için çeşitli iletişim kanalları üzerinden bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Yatalak Hasta Bakımı Planlanması

Yatalak hasta bakımı konusunda gerekli planlamanın yapılması oldukça önemlidir. Bu nedenle yatalak hasta bakımının alanında uzman sağlık personelleri tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Sürecin planlanması bağlamında aşağıdaki alt başlıklar karşımıza çıkmaktadır:

  • Bakım hizmeti öncesinde gerekli ekipmanlar kontrol edilir ve herhangi bir eksik bulunup bulunmadığı tespit edilir.
  • Bilinci açık olan hastaların beslenmeleri uygun şekillerde sağlanır.
  • Hastanın odası düzenli bir şekilde havalandırılır. Bu sayede odanın, ihtiyaç duyulan oksijen miktarına sahip olması mümkün hale getirilir.
  • Beslenme sonrasında hastanın ağız bakımı gerçekleştirilir. Hasta, dişleri fırçalanabilecek durumda ise hastanın dişleri uygun şekillerde fırçalanır.
  • Kulak ve burun bakımı için ıslatılmış bir pamuklu çubuk aracılığı ile bakım işlemi gerçekleştirilir.
  • Bilinci kapalı olan hastaların göz kapakları için hijyen uygulamaları gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra hastaların dudaklarına düzenli bir şekilde vazelin uygulanır. Bu sayede hastaların dudaklarının nemli kalması sağlanır.
  • Yatalak hastaların karşılaştıkları en önemli sorunlardan bir tanesi olan deri kuruması, deri üzerinde çeşitli yaraların çıkmasına neden olabilmektedir. Bu bağlamda gün içerisinde belirli aralıklarla hastanın cildi uygun şekillerde silinmekte ve nemlendiriciler ile gerekli nemi kazanması sağlanmaktadır.
  • Sürekli yatan hastalar için en büyük tehlikelerden bir tanesi kas iskeleti zayıflaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bağlamda yatalak hasta bakımı kapsamında hastanın durumuna uygun egzersizler düzenli aralıklarla uygulanmaktadır.

Yukarıdaki gibi planlanan süreç, hastaların kendilerini hem ruhsal hem de fiziksel olarak iyi hissetmesini olanaklı hale getirmektedir. Bu bağlamda profesyonel yatalak hasta bakımı oldukça önemlidir.

Yatalak Hasta Bakımının Avantajları

Yatalak hasta bakımı, çeşitli nedenlerden ötürü oldukça önemli bir hizmet türüdür. Bilindiği üzere hastalar, sürekli yattıkları için çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşmaktadır. Bu sorunların giderilebilmesi ve hastanın kendini çok daha iyi hissedebilmesi adına bazı egzersizlerin düzenli bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Bu bağlamda verilen sağlık hizmeti, hastaların kendilerini fiziksel anlamda çok daha iyi hissetmesini mümkün kılmaktadır. Bununla birlikte hastalar, konfor alanlarından çıkmadan bakım hizmeti görmekte olup bu durum, hastaların ruhsal anlamda olumsuz bir his içerisinde olmamasını mümkün kılmaktadır.

Uzman Evde Sağlık olarak bizler, sizlere uygun fiyatlar dahilinde hizmet sunmaktayız. Yatalak hasta bakımının profesyonel bir şekilde sağlanabilmesi adına uzman sağlık çalışanlarımız ile birlikte hareket etmekte olup bu sayede hastaların kendilerini her anlamda çok daha iyi hissetmesini mümkün hale getirmekteyiz.

Profesyonel ve Güvenilir Yatalak Hasta Bakımı

Profesyonel ve güvenilir hizmetler ile birlikte Uzman Evde Sağlık olarak bizler, uzman bir sağlık çalışanı kadrosu ile sizlere 7 gün 24 saat profesyonel bir hizmet vermekteyiz. Hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilmek adına bizlerle çeşitli iletişim kanalları aracılığı ile temas kurabilir ve hizmet detaylarımızı öğrenebilirsiniz.

Sizlere sunduğumuz hizmetlerden bir tanesi olan yatalak hasta bakımı, alanında uzman ve deneyimli sağlık personelleri tarafından gerçekleştirilmekte olup hizmet, uygun fiyatlar dahilinde sizlere sunulmaktadır. Hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi alarak hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Bizler, “Önce Sağlık!” anlayışına bağlı kalarak insanlara en iyi sağlık hizmetini sunmaktayız.

Hizmetlerimiz

Paket

Evde Enjeksiyon Hizmeti

Uzman Evde Sağlık Hizmetleri olarak 7/24 reçete edilen tüm ilaçlarınızı evinizde uyguluyor,takibi ve doğru uygulaması konusunda uzman sağlık personelleri ile çalışıyoruz.

Paket

Evde Bakım - Tedavi Hizmeti

Alanında uzman doktor ve hemşirelerce evde bakım hizmetiyle çeşitli hastalıkların teşhisi ve tedavisi konusunda sizlere en iyi hizmeti sunmak için özenle çalışıyoruz.

Paket

Özel Refakatçi Hizmetleri

Farklı zamanlarda hastane koşullarına maruz kalabiliyoruz. Özellikle yanında kalabilecek kimse olmayan, tek başına idare etmekte zorlanılan hastalar için hizmet veriyoruz.